Hizmetlerimiz

Isı Yalıtımlı ve Isı Yalıtımsız Alüminyum Kapı ve Pencereler

İnşaatlarda sıklıkla kullanılan metallerden biri alüminyumdur. Bilhassa pencere, kapı, giydirme cephe tarzı uygulamalarda kullanılmaktadır. Alüminyum estetik ve dayanıklılık bakımından ön plana çıkan bir malzeme olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.

Alüminyum kapı ve pencerelerin asgari olarak sahip olması gereken birtakım özellikler mevcuttur. Peki alüminyum kapı ve pencere seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

Alüminyum kapı ve pencerelerde dikkat etmemiz gereken ilk husus profil kalitesidir. Alüminyum profillerde Amerikan standardı tercih edilecek ise AA 6063-T5 alaşımından; Avrupa ve Türkiye standartları tercih edilecekse 6060-T5 / 6063-T5 alaşımından üretilmiş olması avantajlı olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise rüzgâr ve taşıma yükü bakımından yapılacak hesap da dikkate alınırsa, vida kullanılması ve doğramanın dayanıklılık ve emniyetli olması adına pencere profillerinde et kalınlığı 1.8 milimetrenin üzerinde olmalıdır. Kapılarda kullanılacak profillerin, pencerelere göre daha geniş olması gerekmektedir. Buna göre en az 2 milimetre kalınlığında profil kullanılması uygun olacaktır.

Isı Yalıtımlı Alüminyum Kapı ve Pencereler

Isı yalıtımının sağlanması için iç ve dış alüminyum profillerin yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan kapı ve pencere sistemleridir. Özellikle alüminyum sistemlerin kullanıldığı yapılarda ısı yalıtımından maksimum düzeyde faydalanılması amacıyla tercih edilmektedir. Uzun ömürlü ve hafif olması kullanışlılığını artırmaktadır.

Isı yalıtımlı alüminyum kapı ve pencerelerde kullanılan doğrama profilleri PVC yalıtım köprüsü yapılarak 3 odalı sistem haline getirilir.

Isı yalıtımlı alüminyum doğrama bina dış yüzeylerinde kullanılan kapı ve pencere sistemleri için gerekmektedir. Estetik zevklerinize göre uygun renk seçiminin yapılması mümkündür.

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramanın Özellikleri

  • Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramalar rüzgâra karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramalar terleme yapmamaktadır.
  • Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Yangın Yönetmeliği’ne uygun özelliklere sahiptir.
  • Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama çevreye ve insan sağlığına zarar vermez.
  • Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama estetik kaygılarınıza hitap eder.

Eksen Grup olarak; kalite öncelikli anlayışla, isteklerinize uygun bir şekilde iç ve dış mekanlarınız için estetik ve ayrıcalıklı çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için iletisim@eksengroup.com.tr adresinden veya (0312) 386 15 75 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.