Hizmetlerimiz

Transparan Giydirme Cepheler

Transparan giydirme cepheler, estetik yapısıyla ön plana çıkan cephe sistemidir. Gün ışığından verimli bir şekilde faydalanmak ve iç mekâna ferah bir görünüm kazandırmak amacıyla tercih edilmektedir.

Transparan giydirme cepheler; sisteminde kullanılan camların, paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek taşıyıcı çelik konstrüksiyona tutturulmasıyla oluşturulan sistemlerdir.

Transparan giydirme cephe sisteminin en önemli özelliği sadece şeffaf cam kullanımı olduğundan dış mekâna hâkim bir iç mekân yaratmasıdır. Bu sayede kolay erişilen dış mekân görüntüsü ve aydınlık bir iç mekân sağlanmış olur.

Transparan giydirme cephe sisteminin diğer cephe sistemlerinden farkı, alt taşıyıcı sistemin alüminyum profiller yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır.

Transparan cam cephe sistemlerinde şeffaf cam tercih edilmektedir. Kullanılan şeffaf cam iç ve dış mekândan estetik bir görünüm sağlanmasına yardımcı olur. Hem iç hem dış mekâna hitap etmesinden dolayı AVM ve mağazalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Müşterilerin ferah bir ortamda rahatça alışveriş yapmasına imkân sağlayan bir sistemdir.

Transparan giydirme cephe sistemlerinde temlerdenmiş ve dayanıklılığı yüksek cam materyaller kullanılmaktadır. Camlar düşey düzlemde birbirlerine, yatay düzlemde ise ana strüktüre özel paslanmaz aparatlarla bağlanır.

Camın ebatları dikkate alınarak statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı veya temperli cam kullanılmaktadır. Camlar arasında kalan fuga boşlukları, toz tutmayan silikon kullanılarak uygun bir teknikle doldurulmaktadır. Transparan giydirme cephe sistemleri, uygulandığı yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandırır. Transparan giydirme cephe sisteminin en büyük avantajı, şeffaf cam kullanımı sayesinde iç ve dış ortam arasındaki algılanır alanı maksimum düzeye çıkarmasıdır.

Eksen Grup olarak; kalite öncelikli anlayışla, isteklerinize uygun bir şekilde iç ve dış mekanlarınız için estetik ve ayrıcalıklı çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için iletisim@eksengroup.com.tr adresinden veya (0312) 354 99 55 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.