Hizmetlerimiz

Yatay-Düşey Kapaklı Giydirme Cepheler

Alt ve üst alüminyum kapak profillerinin camları dışarıdan baskı yoluyla tuttuğu sistemlerdir. Camın bulunduğu alanda kapak altı ısı bariyeri olarak adlandırılan sert plastik materyaller kullanılmaktadır. Söz konusu eleman alt kapak düşey alüminyum profille gövde profilin teması keser ve ısı izolasyonunu sağlar.

Bunun yanında içten düşey alüminyum profilin ve dıştan alt kapak profilinin fitil yuvalarına EPDM esaslı lastik fitiller yerleştirilmektedir. Cam lastik fitillerinin işlevi camla alüminyum profilleri birbirinden ayırarak su ve ses izolasyonu sağlamasıdır.

Estetik açıdan çok alternatifli profil tipleri bulunmaktadır. Farklı genişlikte ve renkte alüminyum kapaklar kullanılarak düşey ve yatay akslara vurgu yapılabilir. En sık kullanılan sistemler 50, 60 ve 80 mm genişliğinde olanlardır. Ancak kullanım amacı ve talebe göre genişlik değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı genişlikte tasarlanan yeni sisteme uygun aksesuarların da sistem üretici firma tarafından geliştirilmesi gerektiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Yalıtım değerlerinin ideal seviyeye ulaşabilmesi için aksesuar ve profil arasında gerekli uyumun sağlanması şarttır.

Yatay-düşey kapaklı giydirme cephe sistemlerinde dışa ve içe açılır kanatlar yapılabilmektedir. Açılır kanatlara ait doğrama profilleri dışarıdan algılanmakta ya da açılır kanatların olduğu bölgelerde yalnız camın göründüğü gizli profilli çözümler uygulanmaktadır. Kapaklı giydirme cephe sistemleri mastik taşıyıcılı (cam cama) cephe sistemlerine göre daha az maliyetlidir.

Eksen Grup olarak; kalite öncelikli anlayışla, isteklerinize uygun bir şekilde iç ve dış mekanlarınız için estetik ve ayrıcalıklı çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için iletisim@eksengroup.com.tr adresinden veya (0312) 386 15 75 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.